اصطلاحات و سوالات دوربین مداربسته

/اصطلاحات و سوالات دوربین مداربسته

اصطلاحات و سوالات دوربین مداربسته

اصطلاحات و سوالات دوربین مداربسته

N+1 Hot Spare چیست

این سیستم در مقابل از کار افتادگی nvr دفاع میکند نوت بوک N 1 محافظت از سیستم در مقابل NVR (Network Video Recorder) شکست شبکه است. هنگامی که NVR نتواند به شبکه متصل شود، یک NVR تهیه شده با hot spare جایگزین nvr قبلی میشود و پس از رفع مشکل وضعیت شبکه به حالت قبل بر میگردد و اطلاعات جدید به آن منتقل میشود.

Net-Fault Tolerance Mode چیست

Net-Fault Tolerance Mode یک NVR (Network Video Recorder) در شبکه های با بیش از یک NIC (کنترل رابط شبکه) است. همه NIC ها از یک آدرس IP مشابه استفاده می کنند.اگر یک NIC کار نکند، مابقی به کار ادامه خواهند داد و اتصال شبکه NVR ها تحت تاثیر قرار نخواهد گرفت.

Object Removal Detection چیست

تشخیص حذف شی یکی از مشخصه های تجزیه و تحلیل رفتار در مجموعه های هوشمند Hikvision است. اگر اشیاء از یک منطقه از پیش تعریف شده برداشته شوند مانند نمایش در نمایشگر، دوربین به طور خودکار رویداد را تشخیص می دهد و اگر پیش تنظیم شود، می تواند آلارم ها را فعال و یا ضبط شروع شود

People Counting چیست

شمارش افراد یک ویژگی از مجموعه ویژگی های هوشمند Hikvision است. دوربین های با قابلیت شمارش افراد معمولا عمودی به دروازه ورودی هتل ها، سوپر مارکت ها، موزه ها و غیره نصب می شوند. تعداد افرادی که وارد و خروج از اتاق را می توانند شمارش کنند و در زمان واقعی نمایش داده شوند.

P-iris چیست

4-خط هوشمند دوربین IP با پیشرفته ترین تکنیک کنترل عنبیه دوربین است که، P-iris را تصویب می کند که اجازه می دهد تا تصویر درکیفیت تصویر بهتر و عمق دید دقیق تر و سازگار نگهداری شود.

Privacy mask چیست

ماسک حریم خصوصی برای مسدود کردن یا محدود کردن مناطق خاصی از صحنه از مشاهده و ضبط برای محافظت از حریم خصوصی استفاده می شود.

RAID چیست

RAID (آرایه مجاز از دیسک های مستقل) یک فناوری ذخیره سازی است که اجزای چندین درایو را به یک واحد منطقی ترکیب می کند. راه اندازی RAID داده ها را بر روی هارد دیسک های چندگانه ذخیره می کند تا به اندازه کافی فضا ذخیره سازی داده شود تا داده ها بتوانند در صورت شکست یک دیسک بازیابی شوند. داده ها در میان درایوها در یکی از چندین روش به نام “سطوح RAID” توزیع می شوند، بسته به اینکه کدام سطح کار اضافی و کارایی مورد نیاز است.

Region Entrance چیست

ورودی منطقه یک تابع رفتار برای تجزیه و تحلیل از ویژگی های هوشمند Hikvision است. اگر کسی وارد یک منطقه مجازی تعریف شده باشد، دوربین به طور خودکار این رویداد را تشخیص می دهد و اگر پیش تنظیم شود، می تواند آلارم ها یا ضبط کند.

Region Exiting چیست

منطقه خروج یک تابع رفتار برای تجزیه و تحلیل محیط از ویژگی های هوشمند Hikvision است. اگر کسی از یک منطقه مجازی تعریف شده خارج شود، دوربین به طور خودکار این رویداد را تشخیص می دهد و اگر پیش تنظیم شود، می تواند آلارم ها یا ضبط کند.

ROI چیست

در برخی از سناریوهای نظارت، کاربران به جای تصویر کل، توجه ویژه ای به منطقه خاص دارند. منطقه ای که توجه ویژه ای را جلب می کند به عنوان منطقه مورد علاقه یا ROI شناخته می شود. روش کدگذاری ROI برای ارائه سطوح فشرده سازی مختلف بین ROI و اطلاعات پس زمینه به منظور ضبط اطلاعات کلید واضح و بدون افزایش نرخ بیت کلی توسعه داده شد. استفاده از فناوری رمزگذاری ROI به حفظ پهنای باند و بهینه سازی تخصیص منابع بیتی کمک می کند، بنابراین اطمینان از کیفیت تصویر منطقه مورد علاقه است.

Rotate Mode چیست

در یک موقعیت عمودی مانند راهرو و یا یک تصویر افقی شکل می تواند باعث تخریب تصویر شود. که حالت چرخش می تواند تصویر را از افقی به عمودی تغییر دهد، به طوری که برای به حداکثر رساندن استفاده از پیکسل و جلوگیری از هدر رفتن پهنای باند و فضای ذخیره سازی.

S.M.A.R.T. چیست

هوشمندانه. (تجزیه و تحلیل خودآموزشی و تکنولوژی گزارشگری) یک سیستم مانیتورینگ برای هارددیسکها است تا بتواند با شناسایی و گزارش شاخصهای مختلف قابلیت اطمینان در امید پیشروی از خرابی ها.

Scene Change Detection چیست

تشخیص تغییر صحنه یک عملکرد تجزیه و تحلیل رفتار از ویژگی های هوشمند Hikvision است. اگر کسی جهت جهت مشاهده دوربین را تغییر دهد به طوری که دوربین یک صحنه متفاوت را ضبط کند، دوربین به طور خودکار این رویداد را تشخیص می دهد و اگر قبلا پیکربندی شده باشد، می تواند آلارم ها یا ضبط شود.

Smart IR چیست

عملکرد هوشمند IR هوشمند، قدرت IR را تنظیم می کند تا دید بهتری را با توجه به نیازهای خاص تنظیم کند. IR هوشمند معمولا برای حل مشکل نور بیش از حد در تصویر های نزدیک استفاده می شود.

Smart Playback چیست

پخشی هوشمند از ویژگی های هوشمند Hikvision است. پخشی هوشمند یک راه آسان برای جستجو ی سریعتر از طریق اطلاعات کم اهمیت است. در حالت پخش هوشمند، سیستم ویدیویی حاوی حرکت یا اطلاعات VCA (Video Content Analytics) را تحلیل می کند. که فیلم در حرکت یا VCA با سرعت نرمال پخش می شود در حالی که هنگام عدم اطلاعات VCA با سرعت 16 بار پخش می شود. قوانین و منطق و محل های حساس به حرکت پخش هوشمند قابل تنظیم است.

Smart Tracking چیست

عملکرد ردیابی هوشمند یک تکنولوژی ابتکاری برای دوربین های دام PTZ است که می تواند کارایی سیستم نظارت تصویری را افزایش دهد. در صحنه های نظارتی که حضور گاه به گاه افراد یا وسایل نقلیه مورد توجه خاصی قرار می گیرند (به عنوان مثال، بانک، کریدورهای هتل، پارکینگ ها و غیره)، ردیابی هوشمند می تواند برای تشخیص اشیاء متحرک و پیروی از حرکات آنها تا زمانی که از دید خارج شوند .

Sudden Audio Increase/Decrease Detection چیست

تشخیص افزایش / کاهش صوت ناگهانی یک تابع تجزیه و تحلیل رفتار از ویژگی های هوشمند Hikvision است. اگر تغییر صوتی ناگهانی وجود داشته باشد، دوربین به طور خودکار رویداد را تشخیص می دهد و می تواند آلارم ها یا ضبط را از پیش تنظیم کند.

Transcoded Stream چیست

NVR های Hikvision از یک جریان مبدل برای نمایش زنده و پخش مستقیم پشتیبانی می کند. تحت شرایطی با پهنای باند محدود، کاربران می توانند از یک جریان کاهش حجم تصویر برای کاهش رزولوشن، میزان ارسال بیت و نرخ فریم بیت جریان اصلی برای پاسخگویی به نیازهای یک شبکه پهنای باند پایین و ارائه راه حل های بیشتر برای نظارت از راه دور استفاده کنند.

IR-cut (فیلتر برش مادون قرمز)

IR-cut (فیلتر برش مادون قرمز) یک طراحی شاتر مکانیکی است. این بین لنز و سنسور تصویر قرار گرفته است و توسط یک موتور یا یک الکترومغناطیس کنترل می شود.

این طراحی شده است که مادون قرمز را مسدود کرده یا اجازه عبور دهد تا یک تصویر با کیفیت عالی و رنگ واقعی را در روز یا شب ارائه دهد.

By |2019-01-25T13:02:03+03:30دسامبر 20th, 2018|دیدگاه‌ها برای اصطلاحات و سوالات دوربین مداربسته بسته هستند

About the Author: